Nedávno som v kvetinárstve našla pekný kvetináč. Po chvíľke vypytovania som zistila, že majú len jeden kus a po vypočutí ceny som prišla na to, že asi až taký pekný nie je. 🙂
Pokiaľ radi pestujete kvetiny či bylinky, zrejme nenakupujete všetky naraz ale pribúdajú postupne. Ak máte radi minimalizmus (Slobodná zem a pod slovkom minimalizmus rozumejte čokoľvek čo si pod tým predstavujete práve vy. Pre mňa sú to rovnaké kvetináče 😀 ) a nájdete pekný kvetináč v dobrej cene, je málo pravdepodobné že rovnaký bude dostupný aj o pár mesiacov vo vhodnej veľkosti na ten kaktus ktorý si plánujete pekne vypýtať od svojej mamky, s odvôvodnením že ich už má priveľa 🙂
Dnešný postup rôznorodosť kvetináčov strčí do vrecka. Zvyšnú látku si stačí potom schovať a vytiahnuť vždy pri novom kvetinovom úlovku 🙂
Na kvetináč s rozmerom 15×12 cm sa z jednej takejto rolky juty vymerá približne 20 obalov.
Na výrobu budeme potrebovať:
- jutu (nájdete tuto)
- výkres
- kancelársky papier
- drevený štipček (nemusí byť)
- drevenú špajlu
- tlačiareň
- pravítko
- nožnice
- šijací stroj / ihlu a niť
- tavnú pištoľ
Veľkosť juty si prispôsobíme podľa veľkosti kvetináča. Odmeráme si horný priemer kvetináča a ten vynásobíme tromi. Výšku kvetináča vynásobíme dvomi. (tu môžte ešte aj pár cm pridať) . Výsledné čísla tvoria rozmer juty ktorú si podľa nich nameráme a vystrihneme.
Vystrihnutú látku zložíme na polovicu a zošijeme.
Obrátime naruby.
Približne jednu tretinu ohneme, naspäť otvoríme a okraje látky zložíme tak, aby sme dostali štvorec.
Preložíme jeden cíp látky a zafixujeme ho pomocou tavnej pištole. Rovnaký postup opakujeme aj pri druhom cípe. Takto máme hotové dno obalu.
Dno roztvoríme, vrchnú časť párkrát ohneme a kvetináč spolu s podmiskou vložíme do obalu.
Teraz si vytvoríme zápich na bylinku.
Jutu si vystrihneme v rozmere 19x28cm teda o čosi menšiu ako je rozmer kancelárskeho papiera.
Látku po obvode dôkladne prilepíme lepiacou páskou. (ozaj dôkladne, pretože inak by sa nám mohla zaseknúť v tlačiarni 🙂 )
V počítači si pripravíme návrh menoviek na zápichy. Je lepšie použiť písmo s tučnejším fontom. Juta má dierky, preto by tenký typ písma mohol zaniknúť.
A vytlačíme.
Menovku vystrihneme.
Podlepíme výkresom.
A pripneme na kvetináč.
Alebo na zadnú stranu prilepíme drevenú špajľu a zapichneme k bylinke.
A záhradka v kuchyni je hotová 🙂
Máte nejaké bylinky bez ktorých by sa vám v kuchyni ťažko zvykalo? Ááá vyskúšate ich zaodieť no nového šatu? 🙂
Krásne dni! ♡
Tlač na jutu : doporučuji aby si každý uživatel zkontroloval nastavení a možnosti své tiskárny, zda tento tisk umožňuje. V případě problémů nebere společnost Stoklasa zodpovědnost za způsobenou škodu.
To je tak povabne! 🙂 Z takej hovadiny a spravis z toho hotove umelecke dielo 🙂 Krasne! ❤
LikeLike
Luckáá ďakujem ti! Tááákto veľmi ❤ preveľmi.
LikeLike