Opasok na klobúk.

fwšt.jpg

Je to už príliš? 

Pýtam sa vždy milého, keď si vezmem niečo čo bežne nezvyknem. Je to taká tá otázka na ktorú asi neočakávam odpoveď. Pretože nech je akákoľvek, na poslednú chvíľu to zhodím zo seba, vyberiem zo skrine sukňu s ktorou nezvádzam myšlienkovopocitové boje áá tú bielu blúzku. Tá sa hodí ku všetkému. Hlavne nenápadne a nech na mňa nikto dlho nepozerá. To sa hneď začnem červenať.

 ( Inak, aj vy máte tento samočerveniaci syndróm? 😀 U mňa to funguje jednoducho. Nezáleží na situácii. Stačí, že sedím v kine a kto by na mňa v kine pozeral, všakže 😀 pomyslím na červeň a je to tu. V sekunde. Napíšte mi prosím, že v tom nie som sama 😀 )

Červený rúž a klobúk. Tieto veci bežne nezvyknem no ľúbia sa mi až … až by som ich zaradila do svojej bežnosti. Tak to postupne aplikujem. 😀 A čo tam po červeni! Veď to  predsa nie sú žiadne nezvyklosti. Určite aj teraz popod vaše okno prechádza žienka s klobúkom či dievčina s výrazným rúžom. 🙂

Zdar osobným nezvyklostiam! Som tu a chcem vás viac! 😀

Kúsok motivačnej reči ktorá si získala aj mňa a môžme prejsť plynulo na postup 🙂 Dnes tvoríme opasok na klobúk. Tento môj hnedý mi už v skrini čušal druhú jeseň a až tento víkend uzrel lúče jesene. A možno práve čakal na opasok 😉

36u.jpg

Na výrobu budeme potrebovať : 

  • okrúhlu koženú šnúrku (nájdete tu, tu či tu)
  • nožnice
  • sekundové lepidlo
  • kúsok kože, pevnej látky, stuhy (nemusí byť)

1u.jpg

Aby sme zistili akú dlhú šnúrku budeme potrebovať, odmeráme si obvod klobúka. Tú časť, na ktorej bude umiestnený opasok.

2u.jpg

K číslu ktoré sme dostali pripočítame ešte jeho polovicu a vynásobíme štyrmi.

 Napríklad : môj obvod klobúka bol 60 cm. Na polovicu je to 30 cm. Zrátala som teda 60 + 30 a výsledok vynásobila štyrmi. Výslednú dĺžku som dostala 360 cm a túto dĺžku si nameráme a odstrihneme.

3u.jpg

 Šnúrku ktorú sme týmto nenásilným matematickým postupom dostali, 😀  teraz prestrihneme na polovicu (v mojom prípade to bolo 180 cm) a následne nájdeme stred oboch šnúrok. (tie už však neprestrihujeme)

40.jpg

Pletenie 

Stred šnúrok si fixou možte poznačiť malou bodkou pre lepšiu vizualizáciu.

Šnúrku č.1 necháme vyrovnanú. Šnúrku č.2 okolo nej ovinieme a pokračujeme podľa fotografií. Prvé uzly pôjdu možno trošku zložitejšie no postupne to chytíte do ruky a pôjde to samo. 😉

aaa.jpg

aa.jpg

Každý ukončený uzol utiahneme.

12u.jpg

45.jpg

Po dopletení vezmeme najdlhšiu šnúrku ktorá nám ostala, obmotáme okolo ostatných a ukončíme uzlíkom. Akýmkoľvek 🙂

46.jpg

Tri zvyšné odstrihneme a najdlhšiu si necháme.

17u.jpg

Spoje ešte posilníme sekundovým lepidlom.

18u.jpg

Vzniknutý opasok priložíme na klobúk, šnúrku ktorú sme neodstrihli prevlečieme cez očko ktoré nám vzniklo na začiatku pletenia a opäť ukončíme uzlíkom.

47.jpg

21u.jpg

Odstrihneme a pridáme pár kvapiek sekundového lepidla.

Takto ukončený opasok je už nositeľný a nič mu nechýba. 😉 Pokiaľ by ale bol spoj veľmi viditeľný,  jednoducho ho ukryjeme 🙂

22u.jpg

23u.jpg

Bude nám stačiť kúsok kože, pevnej látky alebo aj obyčajnej stužky, ktorú okolo miesta spojenia obvinieme a zošijeme alebo len zalepíme lepidlom.

A je to 🙂 

49.jpg

Opasok nie je na klobúku pripevnený napevno. Preto je ho možné kedykoľvek dať dolu a vymeniť za iný. Ja sa už chystám na čierny. 🙂 Alebo možte tiež vyskúšať pletenec z ploskej koženej šnúrky.

t.jpg

30u.jpg

34u.jpg

fewf.jpg

Peknú celú jeseň! 

áá tuto sa ešte pár dní súťaží o kožený zápisník 🙂

fwtg.jpg

Soňa

4 thoughts on “Opasok na klobúk.

  1. Tak v tomto ti úplne rozumiem 😀 Ja som si na leto kúpila krásny klobúk (miesto slnečných okuliarov, keďže nosím dioptrické), no nedočkali sa príležitosti. Tak snáď o rok! Na výrazný rúž mi našťastie stačí len správna nálada 🙂

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.