Maľovaný dáždnik.

dfwegvsegr.jpg

Každá jeseň potrebuje dáždnik, všakže. 

A keďže je už v plnom prúde a ja som párkrát stihla zmoknúť, myslím, že na toto diy je teraz správny čas. 😀

Tento dáždnik je obrovský. Taký obrovský, že si pod ním v pohode vychutnáte romantické prechádzky v daždi a pritom sa polovica vášho ja po príchode domov nemusí sušiť na radiátory. Teraz už viem odkiaľ odoberajú dáždniky do romantických filmov. 😀 Presne odtiaľto.

Farba na dáždniku bude držať akákoľvek akrylová. Ak použijete akrylovú farbu vo fixe, tá je už vopred pripravená na nanášanie rôznych povrchov a schne pár sekúnd po nanesení. Ak použite akrylku v tube a budete farbu nanášať štetcom, po dokončení dáždnik prefénujte. Farba sa teplom zafixuje. Dá sa to aj prežehliť cez papier na pečenie, no to je už trochu akrobatické žehlenie. 😀

Vzor je na vás. Bodky, čiarky, trojuhoníky, kvetiny … ja som vyskúšala takúto bordúru a ak by sa vám ľúbila tiež, postup na ňu som zdokumentovala.

2š.jpg

Pripravíme si :

 • dáždnik
 • farbu akrylovú (vo fixke alebo klasicky v tube) 
 • kúsok papiera
 • ceruzu

Na začiatok si odmeráme vzdialenosť medzi jedným a druhým švom dáždnika. Výsledný rozmer prenesieme na papier a odstrihneme v rovnakej veľkosti. (môj mal 12,5 cm)

1ťť.jpg

Papier zložíme na polovicu. Potom tú polovicu na ďalšiu polovicu. 😀 Je možné, že to nevysvetľujem práve najzrozumiteľnejšie, prikladám preto radšej fotografie.  🙂

1č+.jpg

Papier otvoríme a vzniknuté prehyby zvýrazníme.

2ľľ.jpg

Takto máme hotovú šablónu, ktorá nám zjednoduší kreslenie a nemusíme pritom šermovať s pravítkom. 😉

Papier priložíme k dáždniku a zvýraznené body si poznačíme.

111.jpg

Body prekreslíme na čiary. V strede sa bude nachádzať stále dlhšia ako po stranách. Veľkosť vzoru si môžte zvoliť podľa seba. Ak urobíte čiary kratšie, výsledný vzor bude na pohľad tučnejší. Ak budú čiary dlhšie, vzor bude užší.

Môj mal rozmery približne : krátka čiara 4 cm, dlhá čiara 8 cm.

2č.jpg

3č.jpg

Po dokreslení vzoru urobíme cez šev dlhú čiaru, opäť priložíme šablónu a postup opakujeme až pokiaľ sa nedostaneme na koniec.

4č.jpg

Po dokončení farbu na dáždniku prefénujeme (Tento krok pokojne urobte aj keď ste použili na maľovanie fixu. Farba sa teplom len viac zafixuje.) a máme hotovo. 

Už prší? 🙂

4š.jpg

3í.jpg

22š.jpg

Veselú jeseň. 🙂

7í.jpg

Soňa

1š.jpg

0 (7).jpg

3 Comments Add yours

 1. Blanka píše:

  Sonička, vážne bude držať aj akrylka? Viem, že sú aj špeciálne farby na dáždniky, tak preto sa pýtam 😊 inak vzor je parádny ❤

  Liked by 1 person

  1. tvoritalubit píše:

   Blanka áno. Malo by to tak byť. Každá akrylová je aj vode odolná, len ju treba fixovať teplom ešte. Ja som na kreslenie použila akrylku vo fixe a aj tú som prefénovala pre istotu nakoniec. Teda akrylová farba by dážď mala zvládnuť v pohode. Samozrejme lacná akrylka bude držať možno o čosi menej ako jej vyššia rada no držať bude. 🙂 Ďakujem ti krásne :*

   Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s