Organizér na šperky.

organ.jpg

Toto nijako nesúvisí s postupom, no máme doma záávesy! Takmer po roku vytiahnutých žalúzií, (každý mačkofil mi určite rozumie. :D)  je to tu. Ááách. Navyše som nimi bola celkom milo prekvapená, tak som si povedala, že vám ich hneď aj odporučím. Kupovala som ich s malou dušičkou a aj slovo “tieniace” som brala s rezervou. 😀 No prišli a fakt sú tieniace. Pevné, trojvrstvové a látka je na omak taká, fajná. Veď viete. Teda, ak by ste práve hľadali nejaké závesy, mrknite tuto. Ešte stále ich dokonca majú aj v zľave.

A môžeme prejsť k postupu. 😀

Dnes tvoríme jednoduchý organizér na šperky. Dá sa však použiť aj ako darčeková krabička pre jeden veľký šperk či napríklad aj ako milá škatuľka na svadobné prstienky.

Krabičku som ponechala viac menej v pôvodnom stave. Brúsnym papierom som len vyhladila hrany a nechala vyniknúť štruktúru dreva. Organizér je samozrejme možné ľubovoľne dozdobiť. Či už dekupážou, maľovaním alebo napríklad aj tetovačkou. Ja som na vrchnú časť krabičky zvolila krásny ľudový motív od Kresky.sk, ktorý som podľa návodu “natetovala” na drevo a po vysušení pretrela lakom na dekupáž.

l6.jpg

Pripravíme si : 

 • drevenú krabičku
 • látku ( ľanovú / bavlnenú / filc / koženku … )
 • taviacu pištoľ

l8.jpg

Pripravíme si krabičku. V postupe som použila škatuľku na cigary. Tá má nižšie steny a pri vypĺňaní nie je potrebné veľké množstvo materiálu a taktiež vo výsledku ukáže celkom elegantne. Použiť je však možné aj krabičku s hlbším dnom či bez zatvárania vrchnej časti.

ô34.jpg

V tomto kroku si pripravíme výplň. Zvoliť môžeme akúkoľvek bavlnenú či ľanovú látku ale napríklad aj filc alebo koženku…

l11.jpg

Na krabičku s rozmerom 14,5 x 14,5cm budeme potrebovať 11 roliek. Každú s rozmerom približne 13 x 16 cm. (počet a veľkosť roliek je však len orientačná, závisí od toho akú hrubú látku zvolíme)

l35.jpg

Látku postupne natesno zrolujeme a koniec zalepíme pomocou lepidla z taviacej pištole.

l19.jpg

Rolka hotová. 🙂

l21.jpg

Rozmer by nám mal do krabičky presne sadnúť, preto rolku nie je nutné pripevňovať o dno.

l22.jpg

Postupne ich prikladáme natesno vedľa seba.

l25.jpg

l36.jpg

Teraz už len vložíme poklady a máme hotovo. 🙂

l28.jpg

l32.jpg

l5.jpg

l4.jpg

l33.jpg

Čo na ňu poviete? 🙂

(p.s. – Náušnicové nádherky, nájdete u Dominiky. Tuto. )

l7.jpg

Krásne letné dni. 

l37.jpg

Soňa

3 thoughts on “Organizér na šperky.

 1. Sonička, velebím Vás za tento postup. Jednoduchý a dômyselný! Kúpila som si bledo ružový ľan a mám tú najkrajšiu šperkovnicu na svete. Úžasne sa do nej hodí nielen bižutéria, ale aj pravé šperky. Ďakujem!! 😘

  Liked by 1 person

  1. Alenka, to mám naozaj radosť. A ten ružový ľan, musí vyzerať naozaj krásne. Ach! ❤ Ďakujem krásne aj za spätnú väzbu! Nech robí šperkovnička dlho radosť. 🙂

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.