Batoh, výšivka a Style of Becca

 

batoh 3.jpg

Horúce dni sú už zdá sa fuč. Verím ale, že ste ochutnali tú najlepšiu zmrzlinu, vylihovali na nafukovačke vždy keď sa dalo, na pár dní sa vykašľali na emailové povinnosti a obľúbili novú letnú pieseň, ktorú si pustíte vždy, keď si chcete pripomenúť najlepšie zážitky tohto leta.

Spolu s Beccou by sme vám radi tieto letné pocity aspoň o kúsok predĺžili. Pred časom sme sa pustili do spoločného DIY kde som ja ušila jednoduchú vačicu na ktorú postup nájdete v tomto článku a Becca naň vyšila megaparádne kaktusy. Postup ako na výšivku nájdete zas u Beccy na blogu.

Tento typ batôžku som šila prvý krát a samozrejme hneď po jeho došití mi bolo jasné čo všetko by som urobila inak. 😀 Niektoré moje vylepšenia som preto hneď zapracovala do postupu. Výroba možno zaberie viac času než zvyčajne no naozaj to nie je nič zložité a ak sa dotoho pustíte, bude to jednoznačne vaša najmilšia vačica.

A týmto chcem tiež poďakovať Rebeke za jej čas, nápad, skvelú prácu a vlastne za všetko.

IMG_7642.JPG

Pripravíme si : 

Na výrobu batôžteka budeme potrebovať dva kusy látky. Rozmer látky závisí podľa toho aký veľký batôžtek chceme. Taktiež môžete použiť iba jednu látku a urobiť ho jednofarebný. V postupe som použila bavlnené plátno.

Na béžovú látku umiestníme podľa fotografie látku červenej farby.

r1.jpg

Zahneme približne 0,5cm dovnútra a takto zahnutú látku prišijeme na podklad.

r31.jpg

Spodný okraj taktiež ohneme a prišijeme.

r4.jpg

Ak máme obe vrstvy látky spojené, obdĺžnik zložíme na polovicu (tak aby bola rubná strana vonku) a hranu zošijeme. Ak nám príliš trčia nitky, stranu obšijeme hustým cikcakovým stehom.

r33.jpg

Zošijeme aj spodnú stranu ktorá bude tvoriť dno.

r11.jpg

Podľa fotografie látku rozložíme.

r13.jpg

Spodný cip prešijeme (od hrany cca 5cm), po prešití zvyšnú látku odtrihneme a ukončíme cikcakovým stehom aby sa nám nestrapkala.

r34.jpg

Teraz batôžtek obrátime a vznikne nám takéto dno.

r16.jpg

Hornú časť zahneme dovnútra (cca 3cm) a prešijeme. Táto časť bude slúžiť na zatváranie s priechodkami.

Vyznačíme si miesta kde umiestíme priechodky. Pre funkčnosť vaku je potrebných minimálne sedem, ideálne osem dierok.

r35.jpg

Priechodky dostane kúpiť tuto. V balení sa nachádza aj kovový lis. Ich pripevnenie nie je vôbec zložité. Do látky si vystrihneme malú dierku, na obe strany lisu priložíme časti priechodky, vložíme látku, strojček zložíme, buchneme po ňom kladivom a priechodka je na mieste.

r24.jpg

Ak máme všetky pripevnené, vezmeme si kúsok látky v rozmere približne 3×9 cm.

r20.jpg

Dlhšie strany zahneme dovnútra a následne zložíme podľa fotografie.

r36.jpg

Ručne prišijeme na spodnú časť batôžka.

r23.jpg

Teraz už len vezmeme lano, či krútenú šnúru a prevlečieme najprv cez spodné očko a potom vedieme lano až k priechodkám cez ktoré ho prepletieme.

r27.jpg

Takto nám vzniknú popruhy aj zatváranie.

Konce lana môžeme rozstrapkať a obmotať voskovanou alebo inou šnúrkou, prípadne navliecť drevené či veľkoprievlakové korálky.

r28.jpg

A máme hotovo. 

r377.jpg

Takto hotový batôžtek, cestoval k šikovnej Becce ktorá sa postarala o jeho výšivku a tuto je zopár fotografií finálnej práce. Čo poviete?

Paráda, že?

IMG_7641.JPG

IMG_7640.JPG

O tento kúsok sme si pre vás pripravili aj súťaž a ak vám vačica padla do oka, zapojiť sa do nej môžete na fb tu a celý postup ako na výšivku nájdete tuto.

B2FD47B7-5D50-48C9-AD8D-DD216CB123E1.jpg

Tvorivý jesenný čas!

Soňa

2 thoughts on “Batoh, výšivka a Style of Becca

  1. Naaaaaadhera!!! Dostala som sa na tvoj blog od Beccy ( tu sledujem uz hrozne dlho) ten batoh je prekrasny a ty si hrozne sikovna (pisala som uz aj u Beccy na blogu). Do tohto sa musim pustit hned ako sa ochladi , uz asi aj viem cim obdarujem rodinu 😀 Ake si prosim pouzila rozmery ty? S tym mavam este problem, vzdy si pri siti pridam radsej viac cm keby nahodou a nakoniec to je potom velke 😀 😀 😀

    Liked by 1 person

    1. Jééj ďakjem ti kráásne Simi. Teší ma veľmi, že sa ti postup aj vysledok páči. Ja som použila rozmer približne 70x45cm. Ak by niečo v postupe nebolo jasné alebo čosi, kľudne mi napíš a rada ti pomôžem ako budem vedieť. 🙂

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.