50 odtieňov šedej som v kine nikdy nevidela. Zato už vyše týždňa ich vídam pri pohľade z okna. Hlavne z toho obývačkového a spálňového. Lešenie. Je všade. Zatepľujú nám bytovku a môj spánok začína ignorovať vŕtanie. A celkom mu to ide. Také nanášanie stierok už na mňa pôsobí ako balzam na dušu a uspí ma sladko a ľahko. A tento týždeň sa k sivému lešeniu pridalo aj počasie.
Nastal teda pravý čas vytiahnuť tento žltý prúžok.
Dnes budeme vyrábať vankúše, ktoré sú primárne určené ako doplnok do detskej izbičky, (a celý pustup si budete môcť aj ohmatať v Peknom bývaní 😉 ) no určite potešia aj dospelú, veselú dušu. Čo vy na to? 🙂
Pripravíme si :
- látku
- bavlnku
- nožnice
- ihlu
- výplň do vankúšov
- fixu/pero/ceruzku
- väčší papier
Nazačiatok si vyrobíme šablónu. Budeme potrebovať obyčajný papier v rozmere aspoň A3 alebo veľkosť zvolíme podľa toho, aký veľký vankúš budeme vyrábať. Ja som v postupe použila tenký hodvábny papier.
Fixou si nakreslíme tvar kvapky a následne ho vystrihneme. Takto máme hotovú šablónu podľa ktorej môžeme postupovať ďalej.
Šablónu priložíme na látku, kvapku obkreslíme (vzala som to úplne barbarsky a na látku som kreslila gélovým perom) a vystrihneme. Vankúš sa bude skladať z dvoch rovnakých častí, preto kvapky vystrihneme dve.
Na jednu časť si pomocou ceruzky / farbičky jemne naznačíme tvar viečok prípadne aj ústa.
V tomto kroku si vezmeme bavlnku a vyšívame podľa vyznačených miest, jednoduchým rovným stehom.
Ak máme hotové viečko,
pridáme aj mihalnice.
V ďalšom kroku priložíme na seba dve vrstvy látky (jednu vyšitú a jednu čistú) tak, aby boli obe lícne strany vo vnútri a po obvode vankúš zošijeme. Nezašitú necháme len malú časť cez ktorú kvapku po zašití obrátime.
Cez vzniknutý otvor, vnútro vankúša naplníme vatovou výplňou. Moja bola odtiaľto a jedno balenie mi vyšlo na tri vankúše. Každý som ale robila inej veľkosti. Najväčší mal výšku 40cm a najširšiu časť 24 cm a najmenší 29 x 20cm.
Poriadne naplníme. 🙂
A otvor po naplnení ručne zašijeme.
A máme to!
Čo na ne vravíte? Rozveselili vás?
A ozaj! Krásny prvojesenný večer! ♡
Nabudúce to bude čosi volánikové. 😉
Soňa
♥♡♥ krásne
LikeLiked by 1 person
❤
LikeLike