Pečiatka, fotoalbum a LaBlanche.

la blnche.jpg

Spoločné diy projeky s rôznymi blogerkami ma bavia. Každá do toho vloží to svoje a výsledok je úplne iný ako keby na tom pracoval len jeden pár rúk. Tentoraz sme sa spojili s Blankou z blogu LaBlanche a spoločne vyrobili fotoalbum.

Blanka sa venuje predovšetkým scrapbookingu a ja jej výtvory jednoducho zbožňujem. Výber toho čo budeme vyrábať bol preto od začiatku viac-menej jasný. Ja som navrhla a vyrobila obálku a Blanka stvorila album. Celý postup je teda rozdelený na dve časti. Prvú nájdete tuto u mňa a druhú hľa tu.

Poďme na to. 😉

b15.jpg

Na výrobu budeme potrebovať :

b2.jpg

Ako prvé si vezmeme lino a nakreslíme naň motív, ktorý bude tvoriť naša pečiatka. Tvary by nemali byť veľmi zložité. (teda pokiaľ to robíte prvýkrát ako ja 😀 ) Treba však stále pamätať na to, že časti ktoré vyryjeme, nebudú odtlačené. (Znie to ako úplná blbosť, že tu píšem takú samozrejmosť, ja som s tým však mala značný problém 😀 )

b3.jpg

Ak máme nakreslené, motív začneme postupne vyrývať. Celú budúcu pečiatku som vyryla najprv len jemne a postupne som ryhy rozširovala a zväčšovala až som sa dosla na hĺbku ryhy cca 2mm. Takáto nám na odtláčanie bude hravo stačiť.

b17.jpg

Nakoniec motív vyrežeme a odstránime prebytočné lino. Pomocou akéhokoľvek štetca pečiatku oprášime od prachu aby nám na nej farba dobre držala.

b6.jpg

Na odtláčanie som použila túto čiernu podušku, ktorá je mimochodom naozaj skvelá! Teda. Celú pečiatku popritláčame o podušku a postupne odtláčame na pripravený tvrdší papier. Z tohto kroku nejakým nedopatrením nemám žiadne fotografie. A netuším ako je to možné. 😀 Každopádne odtláčame a odtláčame …

b24.jpg

Až pokiaľ nezaplníme celú plochu.

b22.jpg

V ďalšom kroku si z malého kúsočku lina pripravíme druhú pečiatku – kvetinku. Vyrežeme malý kruh a pomocou rydla po obvode vyryjeme malé čiarky. Takto nám vzniknú lupene. 🙂 Pripravený kvietok nalepíme na nejaký pevný podklad. Pečiatkovanie  sním bude takto jednoduchšie. Ja som použila obyčajný plastový vrchnáčik.

b25.jpg

Teraz použijeme farebnú podušku a zaplníme okrúhle biele miesta vo veľkej pečiatke.

b21.jpg

Nakoniec pár kvetiniek pridáme aj pomedzi listy.

b28.jpg

A máme to! 

b27.jpg

A tuto je už hotový fotoalbum. Pre jeho výrobu a viac fotografií – mrk tu!

25035302_1968310509865738_273706373_o (1).jpg

A ak ste si práve povedali “veď to by bol parádny darček na vianoce pre …” ale jeho výrobu už nestíhate, tak o tento kúsok sme si pre vás pripravili aj súťaž a zapojiť sa do nej môžete na facebooku.

24957035_1968310183199104_877034392_o (1).jpg

Krásne dni!

Soňa a Blanka

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.