Malinové muffiny z ovsených vločiek.

muffffiny.jpg

Kedysi na blogu fičala kategória – Domáca výroba, kde som sa snažila priniesť vždy nejakú domácu náhradu kupovanej verzie výrobku. Napríklad ako si vyrobiť domácu Lučinu, Tortily či domáce bylinkové maslo … časom sa ale táto kategória začala trochu vymykať obsahu a pribudlo tam zopár nápojov no a potom sa na ňu zabudlo úplne.

Dnes tu máme jej malý comeback a recept na malinové muffiny z ovsených vločiek. Muffiny sa síce v dnešnej dobe už dajú kúpiť aj bežne v obchode ale určite niet nad domáce, to je jasná vec! Všakže.

Tieto síce nie sú veľmi instagram friendly, nakoľko nie sú tak efektne napučané a s roztápajúcou sa čokoládou na vrchu no len počas fotenia sa mi podarilo zjesť 5 košíčkov. 😀 Takže tak. Pokiaľ teda máte radi vločky a ovocie, recept je určite pre vás. 🙂

o8.jpg

Pripravíme si : 

  • 1 ks vajíčko
  • 1 KL kypriaceho prášku
  • 100 – 150 ml mlieka
  • 100g jemných ovsených vločiek (ja používam stále tieto
  • 2 PL sladidla podľa chuti (kokosový cukor, trstinový cukor, med …)
  • ovocie podľa chuti

Ako prvé vyšľaháme žĺtok spolu s cukrom. Do misky k žĺtku prisypeme ovsené vločky, prášok do pečiva a pridáme aj mlieko.

o12.jpg

Z bielka vyšľaháme tuhý sneh, pridáme ho k vločkovej zmesi, opatrne všetko premiešame a na záver pridáme ovocie. Cesto sa možno bude zdať riedke, vločky však po chvíli napučia a cesto sa zahustí. Stále by malo však zostať nie veľmi husté. Muffiny by potom po upečení boli príliš “zbyté.” (snáď mi rozumiete. Naozaj sa som sa snažila toto slovo nahradiť niečím zrozumiteľnejší, no nešlo. 😀 ) 

o3a.jpg

Rúru si predhrejeme na 150-170°C, cestom naplníme košíčky. (kľudne môžete dať aj viac cesta ako mám ja na fotografii. Nenakynú nejako veľkolepo. 😀 ) Pečiame cca 20-25min. Po upečení necháme úplne vychladnúť a potom sa na ne vrhneme. 🙂

o13.jpg

o10.jpg

o14.jpg

Dobrú chuť! ❤ 

o11.jpg

Budúci piatok sa čítame opäť. 😉 

Soňa

2 thoughts on “Malinové muffiny z ovsených vločiek.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.