Mramorované veľkonočné vajíčka.

vajíčka.jpg

Toto som chcela vyskúšať už od prvého mrku na pintereste. Mala som však obavy či to bude skutočne zrealizovateľné a či sa výsledok bude rovnať tomu z fotiek na internete. Ďalším predsudkom bol neporiadok, ktorý po tvorení vznikne no aj ten bol len v mojej hlave. Inak, už dlhšie pohrávam s myšlienkou, že by som blog rozšírila o nejakú novú rubriku. Kedysi tu bol mesačný špeciál  no po roku som mala pocit, že sa v každom viac-menej opakujem a tak prestal vychádzať.

Zatiaľ mám dva nápady, tak mi potom môžete do komentárov dať vedieť, ktorú by ste uvítali viac. 🙂

  1. Vyrobiť lacnejšiu alternatívu drahého výrobku. Teda čo najviac sa vizuálne priblížiť nejakej drahšej dekorácii alebo kúsku oblečenia, tak aby jej výroba stála čo najmenej nákladov.
  2. Skúšanie rôznych DIY s pinterestu spojené s takým malým testovaním, či sa podarí dosiahnuť rovnaký výsledok aký je prezentovaný v danom postupe.

e3.jpg

A teraz späť k nášmu postupu. 😀

Na postup som použila biele vajíčka, no je možné zafarbiť aj tie hnedé na bielo. Ak by na poslednú chvíľu vymizli z regálov. 🙂 Veľmi pekne by vynikla napríklad kriedová farba, ktorú tu spomínam v každom treťom diy ale skutočne je skvelá. (Hneď po metalickej paste samozrejme. 😀 Tá je moja srdcovka.) Hodí sa takmer na všetky druhy povrchov. Je krásne matná a po zaschnutí pôsobí mäkko. Pracovali sme s ňou napríklad v tomto či tomto postupe. Okrem klasických vyfúknutých vajíčok je tiež možné použiť aj polystyrénové alebo plastové vajíčka, ktoré je dobré najprv natrieť nejakou základnou jednofarebnou vrstvou.

o1.jpg

Materiál : 

  • biele vajíčka
  • lak na nechty

Pomôcky :

  • drevené špajle
  • väčšiu nádobku
  • vodu

o3.jpg

Pečiatky na vajíčku odstránime tak, že si kúsok látky namočíme do odlakovača na nechty a pečiatku jednoducho zotrieme.

o4.jpg

Takže, ak máme vajíčka na špajliach pripravené, vrhneme sa na farbenie.

Lak je možné použiť akýkoľvek. Ja som sa špeciálne pre toto diy vybrala na lov správneho odtieňa a ulovila tento modrý lak s jemnými trblietkami. A keďže budeme pracovať s lakom na nechty, ktorý má celkom intenzívnu vôňu, otvoríme si radšej okno. 😉

Vezmeme nádobku s letnou vodou a po malom množstve nalejeme lak na hladinu. Ak by sme vyliali naraz veľké množsvo, lak sa usadí na dne nádoby a tým pádom sa nám nenalepí na vajíčko. Lejeme teda pomalšie a po menších množstvách. Na hladine sa lak rozpije a zväčší svoju plochu.

o14.jpg

Ak sa nám zdá plocha príliš jednoliata, trochu ju “rozbijeme” pomocou špajle.

o9a.jpg

Teraz už len vezmeme vajíčko

o10a.jpg

ponoríme, vo vode trochu pootáčame a vajíčko opäť vynoríme.

Po každom vajíčku zvyšný lak pozbierame pomocou špajle. Stačí ak koniec ponoríme do vody a párkrát pokrúžime špajlou v miske. Lak sa na ňu nalepí a vo vode ostane naozaj len zanedbateľné množstvo, ktoré nám už prekážať nebude. Hladinu si potom znova môžeme pripraviť na ďalšie farbenie.

o11.jpg

Hotové mramorové výtvory necháme poriadne usušiť, odstránime špajle

o12.jpg

a máme to. 🙂

e1.jpg

e13.jpg

e4.jpg

Tvorivý víkend! 

e15.jpg

Soňa

 

 

Advertisement

5 thoughts on “Mramorované veľkonočné vajíčka.

  1. Tiež som tento nápad raz skúšala, ale pamätám si že to nevyšlo moc dobre. Ale keď vidím ako pekne sa to podarilo tebe, asi to znovu vyskúšam 😉 A dokonca mám doma zrovna tento istý modrý lak 😀

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.