Jelení stojan na šperky.

i100.jpg

Z detstva mám v hlave niektoré obrazy uložené veľmi jasne. Tak napríklad. Naši ma vychovali v tom, že neďaleko mesta, kde bývame je zrúcanina hradu v ktorom bývajú Flinstonovci. ( a pomerne do neskorého veku som tomu skutočne verila) teda vždy keď sme šli okolo hradu, rozmýšľala som ako sa im tam asi žije. Ďalším z obrazov sú drevené zvieratká, ktoré sme spoločne skladali a keď boli hotové, uložili sa na poličku kde sa ich nik nesmel dotknúť, (jedine v prípade, že z nich bolo treba utrieť prach 😀 ) pretože neboli na hranie, len na “okrasu”. Aj vy ste to mali tak?

A práve dnes s jedným takýmto dreveným tvorom pracujeme no tentoraz mu pridáme aj kúsok funkčnej hodnoty. 😉

z17.jpg

Cena týchto zvieratiek sa pohybuje približne do 3€. A nájdete ich napríklad tu. Tie zložitejšie a členitejšie skladačky sú už o kúsok drahšie, no stále cenovo veľmi dostupné.

Lak, ktorý používam v postupe ma však trochu sklamal. Alebo som skôr od neho len veľa očakávala. Z nejakého neznámeho dôvodu som si myslela, že vrchnáčik z tohto laku (ktorý je odfotený o pár foto nižšie) je výsledok, ktorý po nasprejovaní dostanem. V popise pri výrobku sa tiež uvádza, že je to lak s extrémne chrómovým efektom a ja som od neho asi očakávala, že sa v jeho odraze uvidím. A tieto moje očakávania je ťažko dosiahnuť. 😀 Vo výsledku by som tento lak ako extrémne chrómový asi nenazvala no nejaký odlesk tam predsa len je. Tiež je ale pravdepodobné, že na drevo farba chytá inak ako povedzme na hladký plastový povrch.

Toto diy vzniklo v spolupráci s klenotníctvom Eppi a prelinkovanie na šperky, ktoré uvidíte nafotené v tomto článku nájdete na konci postupu. A ak obľubujete jemné, nežné kúsky, tak ich nezabudnite omrknúť. 😉

i11a.jpg

Materiál :

Pomôcky :

 • kartónová krabica
 • papierová lepiaca páska

z2.jpg

Pokiaľ máme jeleňa poskladaného, najdlhšiu časť postupu máme za sebou. 😀

Kruhový drevený výrez, ktorý bude tvoriť podstavu nášho stojana som si lepiacou páskou rozdelila na polovicu a nafarbila touto farbou, ktorá po zaschnutí necháva jemne perleťový povrch. Kľudne ale tento krok môžete aj vynechať a celú podložku zafarbiť spolu s jeleňom rovnakou farbou.

z3.jpg

Teraz nasleduje sprej.

z14.jpg

Časti ktoré budeme sprejovať si vložíme do krabice. Takto to robím vždy, keď používam akýkoľvek sprej na farbenie. Nehrozí tak, že sprejom miniem cieľ a farba sa neocitne kdesi kde nemá.

Jeleň je celkom členitý, preto aplikujeme aspoň dve vrstvy farby. Najprv jednu, počkáme pár minút kým celý povrch zaschne a následne hneď druhú.

z7.jpg

Drevené časti necháme aj po druhej vrstve poriadne ushnúť a pokiaľ sme použili papierovú pásku na zakrytie niektorých miest, v tomto kroku ju odstránime.

z8.jpg

z9.jpg

Na záver už len pomocou taviacej píštole alebo disperzného lepidla prilepíme jeleňa k podstave pre lepšiu stabilitu stojanu. Sám o sebe jeleň na troch nôžkach veľmi nestojí a bez podstavy by sa vyvrátil veľmi ľahko.

Namiesto drevenej podstavy je možné použiť napríklad aj porcelánový tanierik.

z10.jpg

A máme to. 

z22.jpg

Šperky z fotografií nájdete tuto :

 1. strieborný prsteň so zirkónmi
 2. strieborný prsteň so smaragdom 
 3. strieborný náhrdelník so smaragdom
 4. strieborný náhrdelník so zirkónmi

i3.jpg

z23a.jpg

z18.jpg

Drobná súťaž

Ak sa vám nápad zapáčil a chceli by ste si stojan v podobnom duchu vyrobiť, kúpila som navyše drevený výrez v tvare stromu (aj s podstavou), ktorý niekomu z vás rada podarujem. Teda ako vždy, stačí ak mi zanecháte akýkoľvek komentár pod článkom a v nedeľu vylosujem výhercu, ktorému v pondelok balíček odošlem.

i200.jpg

Najbližšie si pripravte nožnice a kôpku trpezlivosti. 😀

Krásny víkend!

z23.jpg

Soňa

20 thoughts on “Jelení stojan na šperky.

 1. Krásny dník prajem 🙂 po práci, ťažkom tréningu v posilke a po upratovaní doma mi veľmi dobre padlo, popozerať si túto geniálnu stránku. Taktiež veľmi rada tvorím a je super, popozerať si niečo na motiváciu 🙂 prajem krásny (už hádam jarný) víkend.

  Liked by 1 person

 2. Krása škoda, že keď sa udeľovala trpezlivosť nejako som tam zabudla byť 😁 fajt ja by som na to nervy nemala ale je to krasa možno raz sa na to dám

  Liked by 1 person

 3. Opäť raz krásny postup 🙂 Ja veľmi rada tvorím a úplne sa stotožňujem s menšou dávkou trpezlivosti a veľkými očakávaniami, ktoré nie vždy sú splnené 😀 už ako malá som túžila po stojane na šperky. Najprv som chcela taký v tvare figurínky, ktorú používajú krajčírky, ak vieš. 🙂 Nakoniec som si kúpila skladací v tváre Eiffelovky. No keď som odišla z domu, nechala som ho mamke 🙂

  Liked by 1 person

 4. Kraaaaasne! Ako vzdy 🙂 ❤ velmi by ma potesilo vyhrat stojan na sperky, pretoze tych mam neurekom a uz ich nemam kde davat 😀 🙂

  Liked by 1 person

 5. Je to krásne! ❤ Všetko super prehľadné. Opisy postupu, typy na potrebný materiál, samotná výroba výrobku až po šperky a úžasné fotografie. Určite to vyskúšam. Ďakujem za inšpiráciu.

  Liked by 1 person

 6. Tak tento jelen je krasny😍 velmi ste sikovna. Super napad ako mat svoje prstienky pekne na jednom mieste a este to bude aj krasna dekoracia v izbe. Urcite by som nieco podobne spravila so svojou dcerou,ktora ma rada taketo rucne a tvorive veci.Ďakujem Vam za inspiraciu a prajem este vela dobrych napadov. 😊❤👍

  Liked by 1 person

 7. No tak toho je jinačí nápad!!! Úplně skvělé! Mockrát děkuji za inspiraci! Pokud se mi nepoštěstí výhra, tak letím objednat vlastní skaldacku! 😍

  Liked by 1 person

 8. Opäť jeden perfektný návod s krásnymi fotkami. Už mám toľko vybraných postupov, ktoré by som rada zrealizovala, len mi čas nejako chýba, Vďaka za inšpiráciu 🙂

  Liked by 1 person

 9. Ahojte žienky, teším sa, že ste sa zapojili.
  Výhercu sme opäť vybrali náhodne a je ňou Elenka s komentárom “Tak tento jelen je krasny😍 velmi ste sikovna. Super napad ako mat svoje prstienky pekne na jednom mieste a este to bude aj krasna dekoracia v izbe. Urcite by som nieco podobne spravila so svojou dcerou,ktora ma rada taketo rucne a tvorive veci.Ďakujem Vam za inspiraciu a prajem este vela dobrych napadov. 😊❤👍”

  Víťazke idem hneď písať a sľubujem, že čochvíľa tu máme ďalšiu súťaž.

  Krásnu nedeľu ešte! ❤
  Soňa

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.