Jarný veniec z filcu.

veniec z filcu.jpg

Na jar sa rýchlo zvyká, všakže? 😀 Takmer behom týždňa som 60den(ové) pančušky vymenila za holé členky a je to paráda! Slnko, zeleň, kvety, vône … Už mi to chýbalo. A ako! Ach! ❤

Jarný bude aj dnešný postup.

Síce som si na poslednú chvíľu zmyslela, že namiesto drôtu v striebornej farbe by lepšie vyzeral pozlátený a tak som ho najprv celý vykúpala v lepidle a potom na neho poprikladala metalické plátky v zlatej farbe. Neporiadok neskutočný tak ale máme tu výsledok. 😀 Funguje aj tento zúfalý spôsob. Určite ale odporúčam kúpiť radšej rovno zlatý drôt. 🙂 A okrem tohto výmyslu je to naozaj pohodové tvorenie.

V postupe vám ukážem spolu štyri varianty výroby filcových kvetín či vetvičiek. Tie sa dajú aj navzájom kombinovať. Teda napríklad, vytvoríme si jednu kvetinu a navrstvíme na ňu inú z druhého postupu ale veď, všetko si ukážeme.

g2ssss.jpg

Materiál :

Pomôcky : 

  • nožnice
  • kliešte na drôt
  • tavná pištoľ

h1.jpg

1. Vetvička (prvý variant)

Tvar vetvičky si na filc najprv načrtneme pomocou tenkej fixy alebo ceruzky a následne už len podľa vytvorených čiar vystrihujeme. Hravo to však ide aj bez náčrtu. 😉

h3.jpg

Ak máme vystrihnuté, z jednej strany na ňu tavnou pištoľou prilepíme tenký floristický drôtik. Ten ju spevní a vetvičku tak bude možné rôzne ohýbať.

h30.jpg

2. Vetvička (druhý variant)

Nastriháme si niekoľko lístkov, približne v rovnakom rozmere

h14.jpg

a prilepíme striedavo na floristický drôtik.

h15.jpg

3. Kvetina (prvý variant)

Z filcu si tentoraz vystrihneme kruh, ktorý vôbec nemusí byť dokonale okrúhly. Následne od kraja začneme strihať špirálu a ukončíme ju v strede.

h5.jpg

Vezmeme stred kruhu a okolo neho postupne obmotávame celú nastrihanú časť, až pokiaľ sa nedostaneme na koniec. Ten zafixujeme pomocou tavnej pištole.

h31.jpg

Z inej farby vystrihneme lístok a nalepíme ho na spodnú stranu kvetiny tak, aby pretŕčal.

h8.jpg

4. Kvetina (druhý variant)

Odstrihneme si prúžok filcu v rozmere napríklad 3 x 30 cm, preložíme ho na polovicu (cez kratšiu stranu) a nastrihávame malé “čiarky” po celej dĺžke.

h10.jpg

Po roztvorení by mal vyzerať takto.

h11.jpg

Zložený prúžok potom už len postupne stáčame (aby sa nám stred neroztáčal, môžeme ho tiež fixovať lepidlom z tavnej pištole)

h33.jpg

a vznikne nám takáto kvetina.

h9.jpg

V tomto kroku si vezmeme hrubší drôt z ktorého vytvoríme kruh

h18.jpg

a uzavrieme ho pomocou priesvitnej lepiacej pásky.

h19.jpg

A teraz už len dekorujeme. Najprv začneme s vetvičkami a prilepíme ich na miesto, ktoré sme spájali lepiacou páskou aby sme tento spoj skryli.

h21.jpg

Na oživenie môžeme pridať aj plstené guličky, ktoré nájdete tuto.

h16.jpg

Potom už len kvetinky ukladáme jednu vedľa druhej až pokiaľ s výsledkom nie sme spokojní. Všetky časti fixujeme (tradične) tavnou pištoľou. Ak niečo nedrží ako má, podlepíme to filcom.

h23a.jpg

A sme hotof! 🙂 

g6a.jpg

g10.jpg

Páči sa? Idete do toho? 

Môžete mi dať vedieť dolu do komentu. 😉

g.jpg

Krásne jarné chvíle! 

Soňa

 

0-6.jpg

11 thoughts on “Jarný veniec z filcu.

  1. Tak to sa mi veľmi páči 🙂 výborný nápad, to by mi nikdy nenapadlo 🙂 na návod som šla pozrieť s malou dušičkou, lebo sa mi to zdalo komplikované podľa obrázku, ale veľmi super je napísaný. Aj to pôjdem skúsiť hádam 🙂 veľmi šikovná ste 🙂

    Liked by 1 person

  2. Opäť ďalší pekný nápad, ja som pre tento rok už jarný veniec urobila s prúteného základu, farebných kvietkov a s malými vtáčikmi. Ale inak sa už riadne dlho chystám kúpiť si filc… Možno by také kvety vyzerali dobre aj na čelenke…

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.