Rozstrapkané rifle.

rrr.jpg

Z tohto postupu som bola na začiatku klbko nervov. 😀 Totiž, chcela som ho spracovať tak, aby to bolo čo najjednoduchšie a pokiaľ možno aj čo najrýchlejšie. Tak som sa pustila do hľadania a skúšania. Poviem vám, niektoré rady na internete boli celkom zvláštne. Medzi najdivnejšie čo som objavila bolo pranie riflí v práčke spolu s niekoľkými kameňmi. To by bolo asi posledné pranie mojej práčky. 😀 Ďalej to boli postupy, ktoré vyzerali celkom v pohode, no keď som niektoré z nich vyskúšala, ani zďaleka som sa nedostala na koniec, pretože to trvalo príliš dlho.

Nakoniec sa mi podarilo urobiť remix viacerých postupov, vybrala som z nich (snáď :D) to najlepšie, spojila dokopy a výsledkom je celkom pohodový a dá sa povedať že aj rýchly postup.

Inak, roztrhané rifle a volány na mne môj muž nemá rád. Ono, roztrhané rifle nenosím a až tak ma to k nim neťahá a tieto strapce na spodnom leme nohavíc, ktoré budeme dnes tvoriť sú len takééé decentné, všakže. 🙂 Ale volány? Na šatách? Toto zistenie ma celkom prekvapilo, pretože volány považujem za niečo maximálne ženské čo pristane hádam každej žene. Plus som si myslela, že volány sú na mne tutovka. 😀 A hľa!

A vy? Máte niečo čo nosíte s obľubou a pritom sa to vašim milým až tak nepáči?

d30.jpg

 

Materiál :

 • rifle

Pomôcky : 

 • nožnice
 • šidlo alebo pevnejšiu ihlu
 • kriedu alebo bielu farbičku

a1.jpg

Ako prvé z riflí odstrihneme spodný lem.

a2.jpg

a3.jpg

Kriedou alebo inou mäkkou farbičkou si vyznačíme pokiaľ budú naše strapce stiahať. Vyznačená čiara by mala byť o čosi rovnejšia ako tá moja. 😀

a4.jpg

V tomto kroku nožnicami nastriháme 1,5 – 2cm rozostupy. Na fotke to síce nie je dobre vidno no zastrihávame len po vyznačenú bielu čiaru, ktorú sme si nakreslili krok dozadu.

a6.jpg

Ak máme nastrihané, vezmeme šidlo, zapichneme približne do jednej tretiny nastrihaného kúsku (hľa foto) a takto zapichnuté šidlo potiahneme smerom von.

a13.jpg

Vznikne nám toto. 🙂

a8.jpg

Šidlo tentoraz zapichneme na hranicu nakreslenej bielej čiary a znova potiahneme smerom von.

a9.jpg

Takto prechádzame po každom jednom nastrihnutom kúsku, až pokiaľ nemáme spracovaný celý obvod.

Ak máme hotovo, na rozstrapkanom leme riflí sa stále nechádza veľa nitkového odpadu. Vezmeme si preto akúkoľvek hustú, rovnú kefu (ja som použila kefu nášho mačiaka na srsť :D) a prebytočné nitky z nej jednoducho vyčešeme.

a14.jpg

Rifle hodíme do prania, kde sa zbavíme všetkých ostatných čiastočiek, ktoré sa vyčesať nedali. Po vybratí z práčky, ešte mokré strapce učešeme aby nám po vyschnutí ostali rovné.

a12.jpg

A postup máme hotový.

Vyskúšate? 🙂

d10.jpg

d7a.jpg

Pekné slnečné dni! 

d11.jpg

Soňa

Advertisement

6 thoughts on “Rozstrapkané rifle.

 1. Jej, toto musim vyskusat.
  A k otazke, co na mne neznasa moj drahy a ja to napriek tomu s oblubou nosim je asi len lesk na pery, ale kedysi davnejsie som mala chalana, ktory miloval vysoke topanky, cim nepohodlnejsie, tym lepsie a doslova neznasal vlasy zopnute do copu, ani v jednom sme sa nezhodli.

  Liked by 1 person

 2. Dnes som vyskúšala DYI aj keď nie so všetkými pomôckami, ale pomohla som si s tým, čo som mala doma (žiletka, manikurové nožničky, “štilka” na vlasy 😀 ). S výsledkom som však spokojná 🙂 a čo môj manžel nemá na mne rád? Vlasy v cope a nemá rád, keď sa dám ostrihať. On chce, aby som mala dlhé vlasy, ale keď mne sa tak páči strih lob 🙂

  Like

 3. No ja som túto metódu vyskúšala. Vôbec sa mi to nedarilo😩😩. Kúpila so aj také šidlo, a podla obrázkov som robila všetko. Len som sa dobre v točila ze sa mi to absolútne nedarilo

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.