Topánky s jednoduchou výšivkou.

topánky s .jpg

V hlave perfektná myšlienka, všetko pekne premyslené, materiál nakúpený, môžeme ísť na to. Zrazu je hodina fotenia nového postupu na mnou, neporiadok predo mnou a zhmotnenú myšlienku držím v ruke. Chvíľu na ňu zazerám a napokon si vravím : Tak toto vyzerá fakt zle. Topánky dávam do pôvodného stavu, upratujem a zisťujem, že som vlastne na začiatku, len s tým rozdielom, že hodina a pol je za mnou a výsledok nikde.

Takto začalo dnešné diy. 😀 Na topánky sme mali vyrábať nápadnú mašľu s vlastnou potlačou z tejto látky, aha.

hh.jpg

Výsledok vyzeral ale oveľa lepšie v mojej hlave ako v skutočnosti. A na čo by nám bol taký postup. 😀

o23.jpg

Výšivku na topánky som chcela robiť už dávnejšie ale až doteraz sa mi nepodarilo nájsť topánky do ktorých by šlo skutočne vyšívať. Väčšinou boli tuhé a ihla cez ne neprešla. Tieto sú však tenšie a teda všetky stehy zvládneme aj bez násilného vyťahovania ihly pomocou klieští. 😀 Základom je mať ihlu, ktorá bude pevná ale nie veľmi veľká. Pokiaľ by mala príliš široké očko cez ktoré sa navlieka bavlnka, vyšívanie pôjde ťažšie no nie je to nemožné.

Stehy nie sú vôbec zložité a použili sme ich napríklad aj v tomto postupe so zošitmi. Pekne by tiež vynikli pri výstrihu nejakej blúzky alebo aj obyčajného trička či šiat.

Balerínky nájdete na stránke topánkovo.sk tuto

m1.jpg

Materiál : 

Pomôcky : 

  • nožnice
  • ihla

m2.jpg

Zo zadnej časti (od miesta kde je päta) až ku špičke som zvolila obyčajný rovný steh. Ja vo vyšívaní nie som veľký profík a vám sa isto podarí rovnejšia čiara ako mne. 😀 (hľa foto nižšie.)

Vyšívame zdvojenou bavlnkou aby boli stehy výraznejšie a tiež aby z povrchu topánky trošku vystupovali.

m3.jpg

Rovný steh vedieme až takmer k vnútornej špičke topánky a ukončíme ju kvetinkou.

m10.jpg

Postup ako vyšiť kvetinku som zdokumentovala na druhej balerínke. (nech vás nemätie, že tam chýba tá vyšitá čiara, ktorú sme robili na začiatku. 😉 )

Teda. Na začiatok klasicky prevlečieme ihlu cez topánku so zdvovenou bavlnkou ako je to zobrazené na fotke 1. a následne vytvoríme uzlík. V ďalšom kroku ihlu zapichneme do miesta, kde sme steh začali a prevlečieme ju. Ihla sa nám v tomto kroku nachádza z vnútornej strany topánky. Tam tento steh ukončíme uzlíkom a bavlnku odstrihneme.

Takýchto uzlíkov, ktoré budú tvoriť stred kvetiny si môžeme vyšiť hneď niekoľko naraz.

m20a.jpg

Teraz budeme vyšívať lupienky. Každý kvietok sa bude skladať z piatich lupeňov. Tie môžeme robiť hneď dvoma spôsobmi. Ten prvý, jednoduchší – vyšijeme päť obyčajných “čiarok” ktoré budú vychádzať od stredu kvetinky smerom von. Klasika.

Druhý spôsob je o trošilinku zložitejší, no stále veľmi jednoduchý. Vyšijeme si opäť klasickú “čiarku” ako v prvom postupe a potom vytvoríme ešte jeden vnútorný steh, ktorý lupienok trochu otvorí a rozšíri. Tento steh sme už robili v tomto postupe, kde je to pekne zobrazené krok po kroku a hlavne vo väčšej veľkosti. 🙂 Len postup je vymenený, teda najprv sa začína lupienkami a končí stredným uzlíkom v kvetinke.

m9a.jpg

Takto vyšijeme ľubovoľný počet kvetiniek. Aby to nepôsobilo príliš prezdobene, môžeme vytvoriť jednu balerínku, kde bude motívov viac a potom druhú už len sem-tam na niektorých miestach dozdobiť.

o8.jpg

A máme to. 🙂

o21.jpg

Ďalší piatok opäť tvoríííme! 🙂

Majte milý víkend.

o7.jpg

Soňa

 

 

Advertisement

4 thoughts on “Topánky s jednoduchou výšivkou.

    1. Ďakujem krásne ❤ … Veľmi záleží asi od toho ako topánky sedia. Tieto moje z postupu som už párkrát mala v meste a pri chôdzi sú uplne v pohode. Ak by ale topánočky na nohe sedeli príliš na tesno, uzlíky môžu skutočne prekážať..

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.