Kimono zo šatky.

No comments

 

kimono.jpg

Kimono a jeho výrobu sme na blogu už raz mali. Po čase som ale článok odstránila, pretože sa mi nepáčili fotky. 😀 A aj keď som ho pôvodne nemala v pláne nahradiť, keď  som sa vás na instagrame pýtala či by ste chceli najbližšie na blogu vidieť postup na nápis na slamenom klobúku alebo kimono, pomerne jednoznačne vyhrala druhá možnosť a tak som sa pustila do výroby. 🙂

Návod je úplne jednoduchý a dokonca až taký jednoduchý, že som ho nakreslila. 😀 Zdalo sa mi to takto aj viac prehľadnejšie, pretože vzor kimona s ktorým pracujem v postupe je dosť zložitý a jednotlivé kroky sa na fotkách zlievali a neboli dobre viditeľné.

Blogové prázdniny

 Toto DIY je zároveň posledný článok tejto sezóny. (ak sa to tak dá nazvať. :D) Počas leta bude mať blog prázdniny a pri novom diy sa uvidíme opäť v septembri. Jeden článok možno ešte výjde počas augusta, no celé to bude mať také prázdninové tempo a teda na pravidelný týždenný rytmus pridávania článkov sa môžete tešiť znova na jeseň. A aj keď mám v hlave už teraz niekoľko nápadov, chcem trošku nasať novú inšpiráciu, kúsok oddýchnuť a tiež pripraviť aj nejaké články navyše, aby ste mali čo čítať a tvoriť aj keď sa nám narodí bábätko a času bude trošku pomenej.

Prajem vám krásne leto a budem sa na vás tešiť po prázdninách. Na instagram sa ale budem snažiť pridávať fotky stále, tak ak by čosi, nájdete ma tam. 🙂

… ááá teraz už poďme na postup!

á41.jpg

Materiál : 

  • strapce
  • väčšia šatka
  • gombíky (nemusia byť)

Pomôcky :

  • nožnice
  • šijací stroj / ihla a niť
  • krajčírska krieda / mäkká farbička
  • špendlíky

Šatku podľa nákresu preložíme na polovicu.

Untitled_Artwork (16).jpg

Krajčírskou kriedou alebo mäkkou farbičkou si vyznačíme tvar nášho kimona, následne vystrihneme a vyznačené časti zošijeme. Ak máme látku klzkú, pomôžeme si pri šití špendlíkmi.

Untitled_Artwork (18).jpg

Takmer hotové kimono ešte rozstrihneme v prednej časti a vytvoríme tak “otvor” na obliekanie. Nakreslila som dva možné spôsoby. Ten prvý je do výstrihu “V” a druhý je klasický rovný. Zvoliť si môžete ten, ktorý vám viac vyhovuje. Ja som v postupe použila práve tento druhý spôsob.

Pokiaľ máme šatku z látky ktorá sa pára, tieto časti ešte obšijeme. Na túto prednú stranu môžeme ešte našiť rôzne gombíky a vytvoriť tak falošné zapínanie, ktoré bude slúžiť na ozdobu.

m20.jpg

A takto to vyzerá naživo. 🙂 V strednej časti je kimono rozstrihnuté, tak ako je to zobrazené v postupe no ako tak na to pozerám, kvôli vzoru ktoré má kimono to nie je veľmi viditeľné.

á1.jpg

Nakoniec na spodnú časť alebo na rukávy, prišijeme strapce a máme hotovo! 🙂

á2.jpg

Namiesto strapcov je možné použiť napríklad aj brmbolcový prámik.

á17.jpg

Vyskúšate? 🙂

á10.jpg

á18.jpg

Užívajte leto! ♡

Soňa

á11.jpg

0-6.jpg

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.