Šumivky do kúpeľa.

šumivky.jpg

Kúpeľ vo vani je momentálne môj najväčší relax.

Na vianoce sme totiž dostali túto eukalyptovú soľ do kúpeľa a ňou to celé začalo. Nádherná svieža vôňa a tá pokožka! Po kúpeli je vláčna a vôbec sa tak rýchlo nevysúša. (práve včera sa nám už minula, tak sa určite chystám aj na ďalšie balenie ) Soľ je teda super ale chcela som vyskúšať aj niečo nové. V poslednom čase sa v instagramovom svete 😀 stretávam s bombami do kúpeľa od Lush, ktoré sú vraj skutočne bombové. (ak s nimi máte niekto skúsenosť, určite mi napíšte do komentu aké sú 🙂 ) Keďže ale materiál na výrobu vlastných bômb nie je vôbec drahý, pustila som sa do toho. Šumivky síce nemajú taký veľkolepý efekt ako tie od Lush z fotiek na IG či pintereste no navodia príjemnú voňavú, relaxačnú atmošku a čarovne zafarbia vodu.

Navyše taká obyčajná sóda bikarbóna, ktorá je hlavnou zložkou týchto šumiviek, pôsobí dobre na bolesť svalov. Teda ak vás trápi svalovica, bežte ju vyležať do vane. 😉

y5.jpg

Materiál na výrobu sa dá kúpiť už vopred navážený a pripravený ako polotovar. (s tým pracujem v postupe) Suroviny je tiež ale možné kúpiť bežne v potravinách. Potom si stačí už len navážiť správne pomery a pustiť sa do výroby.

Na šumivky ani nemusíte kupovať guľatú formu, ktorú som použila v postupe. Využiť môžete napríklad aj plech na muffiny alebo formu na ľad. Popravde, je to aj praktickejšie. Odpadne tak starosť či sa vrstvy dobre spoja a ak ste ako ja a kúpite len jednu formu 😀 bude to trvať celkom hodný čas. S plechom na muffiny je to rýchlovka na pár minút.

Bombový efekt efektuje približne 30sec a vodu jemne zafarbí. Do šumiviek je možné pridať okrem vône, farby a esenciálnych olejov aj rôzne sušené kvety čí lístky (napríklad kvety harmančeka, pivonky, levandule, lístky mäty či trebárs aj ovsené vločky …) tie je možné zamiešať priamo do zmesi alebo ich vložiť na dno formy. Kvety a lístky ale nevkladáme medzi vrstvením ako samostatnú vrstvu. Šumivka by sa nám potom mohla veľmi ľahko rozpadnúť.

A teraz už môžeme ísť na to. 🙂

y30.jpg

Pripravíme si : 

e1.jpg

Obsah všetkých troch sáčkov s materiálom na šumivky zmiešame dokopy, dobre premiešame a následne rozdelíme do toľkých nádob, koľko farieb chceme vytvoriť. Šumivky z postupu sa skladajú z dvoch farieb, teda zmes som rozdelila na polovicu.

e16.jpg

V ďalšom kroku pridáme do zmesi farbu. Množstvo kvapiek určuje intenzitu farby. Na začiatok stačí pridať len zopár, aby sme zistili ako veľmi farba farbí 🙂 a potom už len dofarbujeme podľa gusta. V postupe som použila ružovú (malinovú) farbu.

e6.jpg

e7.jpg

Vytvorila som tak dva odtiene ružovej. Jednu jemnú a druhú sýtu.

e8.jpg

Ak je hmota príliš sypká, zvlhčíme ju pomocou vody z rozprašovača. Postačí len pár strekov a zakaždým hmotu dôkladne premiešame.

e9.jpg

Do šumiviek v tomto kroku môžeme tiež pridať zopár sušených kvetov čí lístkov. (v postupe sú použité sušené kvety slezu) Následne už len zmes vrstvíme

e21A.jpg

a striedame farby.

e12.jpg

Obe polovice naplníme až po okraj

e13.jpg

a spojíme.

Šumivku vložíme na pár (10-15) minút do mrazničky a potom opatrne vyberieme z formy. Obe polovice by sa mali pekne spojiť a držať pokope. Ak sa tak nestalo, pravdepodobne je zmes ešte stále príliš sypká. Opäť ju teda navlhčíme pomocou rozprašovača, dobre premiešame a postup opakujeme.

e14.jpg

Šumivky vybraté z formy necháme voľne schnúť približne ešte 24hod a potom sú už pripravené na kúpeľ. 🙂

y4.jpg

y2a.jpg

y20.jpg

y3a.jpg

y22.jpg

Do tvorenia!

… áá cez víkend nezabudnite aspoň kúsok zrelaxovať. 😉

y23.jpg

P.S. :  Najbližšie sa pripravte na živicu. 😉

Soňa

7 thoughts on “Šumivky do kúpeľa.

    1. Ahoj Lucka, ja som tvoj komentár musela nejako prehliadnuť 😦 prepáč že píšem až teraz. Bomby som robila na dvakrát a celkom si už nepamätám koľko ich bolo v tej prvej várke no určite ich výjde minimálne 20ks z tej vopred naváženej zmesi ktorú používam v postupe.

      Like

  1. toto je super vdaka za tip mozno vyskusam. len mi napada ta vona, to myslite nejaky esencialny olej (podla vyberu) alebo nieco ine? vdaka

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.