Drevené magnetické rámčeky

Detskú izbu už pomaly finišujeme. Teda, niežeby sme robili nejaké veľké zmeny, najťažším orieškom ale bolo vypratanie nepotrebností, ktoré boli v izbe pôvodne. Keď sme sa nasťahovali do bytu, mali sme tam spálňu, no časom sme posteľ presunuli a z izby sa stal môj “fotoateliér” teda sušiareň, príležitostná žehliareň a fotokútik v jednom. Plán bol teda jasný, izbu vypratať a nie len natlačiť tam postieľku. A už sa dostávam aj k pointe. Na fotkách vám stále fotím len jednu stranu izby, pretože v tej druhej mám naskladaný sušiak, kusy nábytku, svetlá na fotenie, statív a ostatné potrebnosti. 😀 Tento týždeň im už ale pomalinky nachádzame iné miesto a tak verím, že sa mi čoskoro podarí vám ukázať aj celú izbičku.

Tento úvod teda značí, že dnes vyrábame opäť čosi do detskej izby. Nie je to však celkom tak, magnetické rámčeky sa dajú samozrejme využiť v ktoromkoľvek kúte bytu. Viem si ich úplne krásne predstaviť v kuchyni alebo obývačke a v nich zarámované napríklad tieto retro botanické printy. Týmto spôsobom rámovania je možné uchytiť aj mapu či iné väčšie obrazy. Stačí použiť len dostatočne silné magnety a všetko ostatné by malo fungovať rovnako.

Obrázky, ktoré sú nafotené v postupe som nakreslila a pripravila aj ako pdf súbor, teda ak by sa vám zapáčili, môžete si ich na konci článku voľne stiahnuť. Všetky sú v rozmere A5 a v jemne farebnej alebo čierno-bielej verzii. Á na konci článku vás čaká aj jedno malé prekvapko. 😉

x48.jpg

Materiál : 

Pomôcky :

 • disperzné lepidlo (Hercules, Wurstol …)
 • dláto
 • pravítko
 • ceruzka
 • gumené kladivko (nemusí byť) 

y3.jpg

Lišty si narežeme alebo teda odovzdáme prácu nejakej mužnej ruke, ktorá nám ich  spracuje na požadovanú veľkosť. V postupe pracujem s lištami v rozmere 15x2cm.

y4.jpg

Následne do líšt pomocou dláta vytvoríme jamky do ktorých potom ukryjeme magnety. Hĺbka rýh by mala byť približne rovnaká ako je hrúbka magnetov. Po nalepení by teda nemalo nič pretŕčať. (pri práci s dlátom je ale určite potrebné mať ochranné pracovné rukavice, nie ako ja na fotke) Tento krok môžeme pokojne aj vynechať a nalepiť magnety priamo na lišty. Ak sú však príliš silné, je možné, že na drevo dobre nepriľnú a budú sa odliepať. Vtedy je lepšie vyhĺbiť predsalen tie jamky. 🙂 Možno by za vyskúšanie stála aj samolepiaca magnetická páska. S tou však zatiaľ nemám žiadne skúsenosti.

y7a.jpg

Jamky máme pripravené, ide sa lepiť!

y6.jpg

Na lepenie som zvolila disperzné lepidlo Hercules. Treba ho dať trochu viac, aby magnet pekne oboplo a držalo ho pevne na svojom mieste.

y15.jpg

Lepidlo necháme poriadne uschnúť a už máme takmer hotovo.

Dávame však pozor na to aby sme si vždy pred lepením vyskúšali či sa po nalepení magnety spoja a nenalepili ich tak, že sa budú odpudzovať. Viem, že viete, píšem to len preto ak by sa našiel niekto taký ako ja. 😀 Najlepšie je vytvoriť si dvojice a tie si označiť nejakým malým znakom aby sme potom vedeli, ktoré patria k sebe.

y5.jpg

Teraz už len medzi dvojicu drievok prichytíme obrázok,

y11.jpg

zo zadnej strany prilepíme jutovú šnúrku alebo klasický háčik na obrazy a máme to. Ja som nakoniec zvolila prichytenie jutovej šnúrky pomocou taviacej pištole, úplne nasurovo na zadnú stranu rámčekov. Mala som snahu vymyslieť čosi prešpekulovanejšie a aj som kúpila také tie miniskrutky s očkom, no nejako mi to tam nesedelo, tak to nakoniec skončilo takto.

y12.jpg

x40.jpg

Môže byť? 🙂

x50a.jpg

x60.jpg

A tuto si obrázky môžete stiahnuť. Stačí kliknúť na názov alebo náhľad a otvorí sa pdf súbor.

Farebné

y31.jpg

Čiernobiele

xx.jpg

Z motívov sme vytvorili aj mini zápisníky a ak by sa vám zapáčili, nájdete ich tuto alebo tu. Cena jedného je 5€.

x80.jpg

x89.jpg

Majte krásny víkend!

Soňa

 

 

 

Advertisement

9 thoughts on “Drevené magnetické rámčeky

  1. :* teším sa Blani!
   Ešte mi napadlo, že by to možno držalo aj s takým tým nalepovacím gitom. Neviem či sa to tak volá ale vyzerá to ako lepkavá žuvačka. 😀 Tá by nemala zanechávať stopy na stene.

   Like

 1. Sonička prekrásne! Ty máš tak neuveriteľné nápady vždy. Celkom jednoduché ale v Tvojom perfekcionistickom a vizuálne krásnom prepracovaní je z nich vždy šperk! Ďakujeme že sa delíš! 🙂

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.