Pletený opasok

Počas tehotenstva som sa snažila kupovať čo najmenej oblečenia a aj keď ešte nie som úplne na konci, doteraz som nejak podvedome ani žiadnym kúskom s označením “tehotenské” svoju skrinu neobohatila. Oblečenia som mala doma pred tehotenstvom naozaj mnoho, tak som všetko pretriedila a vybrala veci, ktoré mi sadli. (rozumej zmestí sa mi do nich brucho a zadok :D) A aj keď môj šatník teraz vyzerá naozaj skromne a vedela by som ho zbaliť do jedného menšieho turistického batohu, som spokojná. Chvíľu mi síce trvalo zvyknúť si, že niektoré veci jednoducho budem musieť obliecť aj niekoľkokrát do týždňa. (no príšerné! :D) teraz sme však na jednej vlne a rozumieme si ako nikdy. Tiež je ale pravda, že som zo začiatku priberala naozaj málo a ešte na konci šiesteho mesiaca som zapla rifle, ktoré som nosila bežne v netehotnom stave. Aktuálne mám ale asi troje šaty, ktoré mám na sebe skoro stále no úplne ich milujem.

m111.jpg

Občas mám ale chuť cítiť sa výnimočne a obliecť si niečo, čo bežne nenosím. Tento pocit narastá priamoúmerne s pribúdajúcimi kilogramami. Teda takto. Čím väčší zadok mám, tým horšie sa cítim vo vyťahaných legínach či zažmolkovaných svetroch. A v tom prišla spolupráca a s ňou tieto šaty! Kárované, bavlnené, s výšivkou a zvonovými rukávmi! Keď som si objednávala číslo 34 mala som premyslené ako ich rozšírim ak by som ich náhodou už nenatiahla cez brucho. Á lichotilo mi keď som sa do nich zmestila. O tom niet pochýb. 🙂 Ale takto. Narovinu. Majú široký strih, takže až taký heroický výkon to nebol. 😀

Každopádne momentálne patria medzi jedne z mojich najobľúbenejších. A to ich tu nevychvaľujem len preto, že ich mám v rámci spolupráce. K spoluprácam sa už popísalo mnoho ale hádam je nám všetkým jasné, že vám neodporučím produkt s ktorým mám zlé skúsenosti alebo s ním jednoducho niečo nie je tak ako má byť.  Je to klišé ako hrom no Tvoriť a ľúbiť je hlavne o inšpirovaní a láske k tvoreniu. Preto ak sa ku mne dostane spolupráca ktorá viem, že môže inšpirovať aj vás alebo vám vďaka nej môžem ukázať niečo lahodné oku, rada tak urobím. A aj keď som sa k tomu ešte tuším nevyjadrovala takto verejne, verím, že viete, že všetci vieme. 🙂

m120.jpg

Toto moje netehotenské oblečko nájdete na stránkach Bonprix. Klobúk tuto (alebo pod číslom produktu 91366881) cyklaménový pletený sveter tu (91804081) a šaty hľa tu. (91943495) Ako som spomínala, šaty som objednávala vo veľkosti 34 ale strih majú pomerne široký, kedže som sa do nich bez problémov zmestila aj v ôsmom mesiaci tehotenstva. Svetrík mám vo veľkosti 32/34. Ten je mega nadýchaný a rukávy sú taktiež široké, teda ak sa rozhodujete či vziať radšej väčšie alebo menšie číslo, siahnite po menšom, sadne lepšie.

m68.jpg

A teraz už k postupu.

Opasky nosím takmer stále. K šatám, nohaviciam, sukniam, blúzkam, v tehotnom i netehotnom stave, no jednoducho naozaj stále. Doma ich mám asi šesť no momentálne z nich zapnem len jeden a aj ten už vyzerá … teda viac už nevyzerá ako vyzerá. 😀 Dnes sa teda pozrieme na výrobu pleteného opasku. Materiál na výrobu je ľahko dostupný a prispôsobiteľný podľa vašich preferencíí. Základ tvorí pletenec z piatich šnúrok a úplne najlepšie na tom je, že hotový za pár minút.

m59.jpg

Pripravíme si 

Materiál : 

Pomôcky : 

  • nožnice
  • kliešte
  • lepiacu pásku

Pletenie nie je vôbec zložité, stačia dve-tri opakovania a máme to zmáknuté. Každý krok som nafotila osobitne a pridala aj číslovanie, ktoré znázorňuje pohyb šnúrok po jednotlivom kroku aby to bolo prehľadnejšie.

m50a.jpg

Uzly som neuťahovala úplne, keďže šnúrka ktorú som použila v postupe bola pomerne tuhá. Konečný vzor tak pôsobil vzdušnejšie. Ak však použijete napríklad semišovú plochú šnúrku, uzly do seba zapadnú a vzor bude na pohľad hustejší.

m77a.jpg

Dĺžku šnúrok som volila tak, že som si odmerala obvod pásu, vynásobila ho dvoma a v danom rozmere som šnúrky odstrihla. Pletením sa skracujú pomerne rýchlo a lepšie je mať rezervu ako banovať nad krátkymi, všakže. 😉

m53a.jpg

m54a.jpg

m78a.jpg

m57a.jpg

Takto pokračujeme až pokiaľ nedosiahneme požadovanú dĺžku.

m58.jpg

V tomto kroku pripevníme na opasok bižutérne koncovky. Kedže pletenec sa skladá z piatich šnúrok, rozdelíme si ich na dve skupiny po dve a tri šnúrky. Do bižutérnych koncoviek kvapneme pár kvapiek sekundového lepidla a po skupinách na ne nasadíme koncovky.

m61.jpg

Z retiazky odoberieme pomocou klieští jedno očko a spojíme ním obe koncovky.

m62.jpg

Do rovnakého očka pridáme aj karabínku. Nakoniec očko kliešťami uzavrieme.

m63.jpg

Na druhom konci postupujeme rovnako len namiesto karabínky pripevníme časť retiazky, ktorá bude slúžiť na zapínanie a nastavenie veľkosti.

m79.jpg

m121.jpg

A postup máme hotový. 🙂

m75.jpg

m112.jpg

m90.jpg

m117.jpg

m120.jpg

m76.jpg

Majte dobrý čas a o týždeň sa čítame znova. 

Tentoraz by to malo byť už vo vianočnom duchu. 😉

Soňa

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.