Turbanočelenka a Loctite

Leto a turbany.

Všetky tie krásne ženy, ktoré nosia turbany na ich lesklých, hustých, jemne vlnitých vlasoch obzerám na pintereste už pomerne dlho. Dala som tomu aj pár pokusov no moja hlava striktne odmieta akékoľvek šatky či čelenky, ktoré sa viažu alebo obtáčajú okolo jej záhlavia. Všetko sa mi po pár chvíľach zošmykne.

Minule mi však práve na pintreste vyskočil obrázok pomerne širokej čelenky, ktorá vyzerala ako turban. Tak som si povedala, že by som mohla urobiť nejakú jeho jednoduchšiu verziu a hľa. Je to tu. Tento turban, ktorý budeme dnes vyrábať som dokonca dala bez šitia. Ak by ste aj mali chuť na niečo prepracovanejšie, šitia je tam minimum. Tak poďme rovno na to. 🙂

Image-1 (8).jpg

 

Na výrobu si pripravíme

Materiál : 

  • látku (dve farby)
  • základ na čelenku

Pomôcky :

Na začiatok si vezmeme dostatočne dlhý kus látky. Dĺžku si určíme podľa “obvodu” čelenky. So šírkou približne 18cm. Látku si letmo prehneme na polovicu aby sme našli stred (alebo si ho jednoducho nameráme pomocou pravítka) a následne bočné strany prehneme k stredu. Takto uloženú látku prežehlíme.

t710.jpg

Teraz si vezmeme menší kúsok z druhej látky a rovnako ako s prvou látkou obe strany prehneme k stredu.

Image-2 (5).jpg

V ďalšom kroku zúžime obe kratšie strany. Môžeme takto ako je to vyznačené na foto (1.) ale úplne postačí ak si odstrihneme len trojuholníky. (2.)

gg.jpg

Ak použijeme látku, ktorá sa strapká je lepšie odstrihnuté časti pred lepením ešte obšiť aby čelenka čo-to vydržala alebo s ňou zakaždým narábať veľmi jemne. 🙂 Prípadne ak si na výrobu čelenky zvolíme satén alebo jemu podobnú látku, konce môžeme ochrániť voči páraniu obhorením nad sviečkou.

A začíname s lepením. Na čelenku od kraja prehneme kúsok látky a nalepíme. Následne pridáme lepidlo aj na bočné časti a jednu po druhej prilepíme na základnú kostru čelenky.

c400.jpg

Image-2 (6).jpg

V tomto kroku prilepíme látku po celej chrbtovej časti čelenky.

Image-1 (5).jpg

A druhý koniec ukončíme rovnako ako prvý.

Image-7 (2).jpg

Z károvanej látky si teraz vytvoríme mašľu. Tú vedieme od spodnej časti čelenky a na vrchnej časti urobíme klasický uzlík, ktorý zľahka utiahneme. Mašľu môžeme umiestniť priamo na stred ale pekne vyzerá aj umiestnená mierne na jednu alebo druhú stranu.

Konce károvanej látky, ktoré nám po stranách trčia vedieme opäť na vnútornú stranu čelenky, kde ich odstrihneme a pomocou lepidla upevníme.

t712.jpg

A sme na konci. 🙂

Image-2 (7).jpg

Tvoreniu zdar a krásne dni. 🙂

tttttttttttttt.jpg

Článok vznikol v spolupráci s Loctite.
Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.