Náramky z kauri mušlí

Mušle, šnúrku, zopár drevených korálok, nožnice, deku, malinové muffiny, vodu, všetko zbaliť, najmilšieho človeka pribaliť tiež a tvorenie može začať. Vonku. Kdesi na lúke. Toto diy si to úplne pýta! Samozrejme tématickejšie by to bolo na pláži, ale budiž, lúka za domom má svoju atmosféru tiež. A to teda mocnú. Taká lúka za domom je môj sen! Zatiaľ síce nemám ani jedno ani druhé, ale raz!

Po tom ako som zverejnila fotku na instagrame s kauri mušličkami, nasledoval výbuch správ, kde som ich kúpila. Pár z vás som už aj odpísala, no chystala som sa dať všetky info tuto na blog, tak mi prosím prepáčte, ak ešte niekto nedostal odpoveď na svoju správu. Mušle som kupovala odtiaľto, avšak už po mojej objednávke ich tam ostalo len zopár kusov. Tak som chvíľu gúglila ďalej a dostala som sa na Etsy kde sú ich tisíce. Neviem vám síce žiadne odporučiť, pretože som odtiaľ ešte nestihla urobiť objednávku, no chystám sa ich kúpiť od tohto predajcu. Tak ak dorazia :), môžem vám potom do stories na ne hodiť aj malú recenziu či sa to vôbec oplatí a koľko z nich prišlo prasknutých. 😀 Tento predajca posiela aj na SR a poštovné tam tiež nie je úplná katastrofa.

Image-6 (6).jpg

Materiál : 

Pomôcky :

 • nožnice
 • špendlík
 • sekundové lepidlo (nemusí byť) 

Image-6 (4).jpg

Vezmeme si šnúrku a odmeráme obvod svojho zápästia. Číslo, ktoré sme dostali vynásobime dvoma a šnúrku si v danom rozmere odstrihneme. (Ale kľudne možete ešte nejaké cm pridať navyše. Vždy je predsa lepšie mať dostatok šnúrky ako si búchať pred koncom pletenia na čelo. 🙂 ) 

Druhú šnúrku si odstrihneme v rozmere cca 80cm.

Kratšiu šnúrku preložíme na polovicu a približne 6cm od kraja na nej urobíme klasický uzlík. Teraz ju pomocou špendlíka zapichneme a sme pripravený na tvorenie. 🙂 Vezmeme si druhú šnúrku (tú 80cm) nájdeme si jej stred a začíname uzliť.  Uzol robíme klasický, základný z macramé. Detailne je nafotený v tomto postupe alebo konkrétne na tejto, tejto a tejto fotke.

m508.jpg

Uzol opakujeme stále dookola a môžeme ho prestriedať aj s korálkami. Tie navlečieme cez dve stredové šnúrky

Image-7 (3).jpg

a pod korálkou pokračujeme v uzlení znova.

Image-8 (4).jpg

Takto urobíme zopár prestriedaní s korálkami až pokiaľ sa nedostaneme na stred.

Do strednej časti náramku pripevníme mušľu. Tieto moje mali len jednu dierku tak to bude trošku zložitejšie narozdiel od dvojdierkových mušlí alebo takých tých, ktoré majú zadnú stranu zrezanú.

Image-3 (8).jpg

Teda! Cez jednu alebo obe stredové šnúrky (záleží podľa toho akú hrubú šnúrku máme a aká veľká je dierka) prevlečieme mušľu.

Image-8 (5).jpg

Bočné šnúrky vedieme po stranách mušle rovnako ako pri korálke a pod mušľou znova pokračujeme v uzlení základného macramé.

m509.jpg

Dokončíme aj druhú polovicu.

Image-2 (10).jpg

Po dokončení bočné šnúrky uviažeme klasickým uzlíkom.

Image-5 (6).jpg

V tomto kroku si urobíme posuvné zapínanie.

Image-3 (9).jpg

Vezmeme si šnúrku s rozmerom približne 20-25cm a urobíme obyč uzlík podľa fotografie.

Image-7 (4).jpg

Ďalej už postupujeme macramé uzlom. Stačí len pár uzlíkov a znova ukončíme obyčajným uzlom. Všetky tieto obyč uzlíky môžeme ešte poistiť kvapkou sekundového lepidla.

Image-1 (9).jpg

Ostatné náramky ktoré sú na fotkách sú vlastne len variácie tohto. Napríklad ak by ste si chceli vyrobiť náramok, ktorý je celý vyskladaný z mušlí, stačí urobiť na začiatku macramé uzol navliecť mušľu, urobiť znova jeden-dva macramé uzly, naviecť ďalšiu mušľu, atď … ale ak by čosi, kľudne mi píšte, rada poradím.

m601.jpg

Súťaž 

 

Podarilo sa mi ich vyrobiť aj zopár pre vás, tak by vám padli do oka, stačí ak mi tuto dolu necháte komentár a ja jednému z vás pošlem balíček týchto náramkov. Výhercu vyberiem v pondelok 29.7. … ááá sme asi na konci. 🙂 Teším sa, že ste došli až sem a ak by ste sa pustili do výroby, pošlite mi potom foto. 😉

Image-2 (11).jpg

m600.jpg

Krásny víkend!

Soňa

Advertisement

62 thoughts on “Náramky z kauri mušlí

 1. Krasne, take lahucke a letne, mam rada taketo jednoduche a pritom pekne veci, chcela by som sa opýtat, kde si na ne nasla navod?

  Like

 2. Wau! Ty ponúkas tento postup len tak, aby si ľudia mohli vyrobiť vlastne náramky? Klobúk dole! Sú krasne, určite by ma jeden potešil 🙂
  Len tak ďalej.

  Like

 3. Tie sú krásne! ❤ Už dlhšie si robím na takéto mušľové náramky zálusk, takže ak nevyhrám, určite si ich vyrobím sama 😀

  Like

 4. waw ❤️ krasne 😍 ked vidim musle hned citim more 😊 kusok mora mat aj na ruke v Ba, to by bolo radosti 😃

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.