Doplnky z rokajlu

 

Toto diy je čisté retro 90tych rokov. Korálkovala som celé letá, dni, večery, koráliky som mala aj v ponožke a samozrejme všade po koberci tiež. 🙂 Tiež ste tomu podľahli?

A keď som sa k tomu teraz po rokoch vrátila, chytilo ma to asi rovnako ako vtedy.  Len s tým rozdielom, že teraz môžem korálkovať len po tých večeroch keď Hanka zaspí. 😀 Ďalším posunom vpred bolo zaobstaranie si ihly. Ach, s ňou je navliekanie tých minipidi korálikov úplne žúžo! V postupe pracujem s korálikmi s veľkosťou 11 a 15 a výsledok vyzerá pohľadne no ak by som koráliky objednávala znova, šla by som asi do väčšej veľkosti a to – 10 a 8 alebo iba 8 aby bol náramok či náhrdelník trochu výraznejší. Ale aj takéto jemné doplnky majú svoje čaro. Všakže. 🙂

image00003

Na výrobu si pripravíme 

Materiál :

Pomôcky :

Začíname úplne jednoducho. Navlečieme si štyri korálky bielej farby a jednu žltú, ktorá bude tvoriť stred sedmokrásky.

p20A

Koniec (b) prevlečieme cez prvý korálik bielej farby

p21a

Tým uzavrieme kruh.

p22a

Navlečieme ďalšie dve biele koráliky.

p23a

Prevlečieme cez korálik, ktorý sme navliekali ako štvrtý v poradí a sedmokrásku máme hotovú.

p24a

Medzi sedmokráskami urobíme predel tým, že navlečieme 3 koráliky (alebo iný ľúbovoľný počet korálikov, podľa toho ako ďaleko chceme mať kvietky umiestnené od seba. Ja som skúšala viacero variánt a páčili sa mi asi všetky. :)) a takto pokračujeme až pokiaľ sa nedostaneme na požadovanú dĺžku náramku či náhrdelníka.

p25a

Na začiatok a koniec náhrdelníka umiestníme bižutérne kaloty. Tie sa umiestňujú tak, že urobíme uzlík a ten zacvakneme do kaloty. Môžeme to urobiť pomocou klieští ale hravo to ide aj prstami. Potom už len na jednu časť upevníme cez spojovací krúžok bižutérnu karabíku a na druhý koniec len spojovací krúžok.

p10

A teraz už máme hotovo. 🙂

 

e1 (2)a

image00006

Untitled-1sa

image00005

Krásne tvorivé dni! 

Soňa

One thought on “Doplnky z rokajlu

  1. Často ma mrzí že som nezažila retro, ani boho originál ako bolo, ale aspoň to môžem vniesť do ulíc, aj v tejto dobe aj v podobe mojej značky. Sú to moje naj kombinácie tak uvidíme ako vyjdú na jeseň 😂💕

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.